Суббота, 04.05.2024, 08:17
Вітаю Вас Гість | RSS

ДП "Конотопський лісгосп"

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 120
Показано матеріалів: 41-50
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 »

Держлісагентство постійно здійснює превентивні заходи для попередження лісових пожеж, - Христина Юшкевич

                                                   

Державне агентство лісових ресурсів України активізувало всі можливі ресурси і сили для контролю ситуації та ліквідації пожеж у лісах України. На цьому наголосила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич у коментарі для однієї з радіостанцій країни.

«Наше відомство працює у посиленому режимі. Державна лісова охорона продовжує здійснювати профілактичні організаційні заходи з метою запобігання виникненню лісових пожеж та оперативного їх гасіння. У деяких областях діє заборона на відвідування лісів у зв’язку з підвищеним температурним режимом та високим п’ятим класом пожежної небезпеки», - підкреслила вона.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що Держлісагентство постійно здійснює превентивні заходи для попередження лісових пожеж.

Так, з початку року в лісах підвідомчих підприємств Держлісагентства  влаштовано 32 км протипожежних розривів, 39 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю 128 тис. км. Здійснені лісівничі заходи щодо зменшення горимості лісів (створення змішаних насаджень з великою часткою листяних порід, збільшення площі листяних насаджень, підняття крони хвойних дерев шляхом обрізання нижніх гілок на площі 222 га). Встановлено 11,6 тис. бігбордів, плакатів і аншлагів на протипожежну тематику, 12,1 тис. шлагбаумів для обмеження доступу в ліси транспортних засобів.

За словами т. в. о. Голови відомства, для оперативного виявлення загорянь у лісах функціонує мережа із 459 пожежно-спостережних веж, з них 268 обладнано сучасними телевізійними системами спостереження.

«Працівники державної лісової охорони систематично здійснюють рейди за участю працівників МВС та ДСНС з метою виявлення та притягнення до відповідальності порушників Правил пожежної безпеки в лісах», - зазначила Христина Юшкевич.

Мої статті | Переглядів: 272 | Додав: Rom | Дата: 18.07.2016 | Коментарі (0)

фінансова звітність 1 півріччя 2016

/finansovij_rezultat_i_pivrichchja_2016.pdf

Мої статті | Переглядів: 321 | Додав: Rom | Дата: 18.07.2016 | Коментарі (0)

Держлісагентство посилює боротьбу з «лісовою мафією», - Христина Юшкевич

Державне агентство лісових ресурсів України за допомогою рейдових бригад оперативно виявлятиме та запобігатиме здійсненню незаконних рубок у лісах України. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич.

«Останнім часом у лісах безчинствують злочинні угрупування з відповідним оснащенням, таким як прилади нічного бачення, радіостанції, вантажні автомобілі з гідроманіпуляторами тощо. Ці групи діють зухвало, переважно в нічний період, заготовляючи виключно крупномірні дерева», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, для боротьби з «лісовою мафією» державна лісова охорона спільно з представниками поліції, природоохоронних органів, громадських організацій активізує проведення рейдів у лісах щодо виявлення місць здійснення незаконних рубок. Відповідне доручення вже надано начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

«Почастішали випадки, коли під час патрулювання на працівників лісової охорони скоюються напади «чорних лісорубів». Тому ці заходи потрібно проводити спільно з правоохоронними органами. Обласні управління лісового господарства на місцях забезпечують таку роботу», - наголосила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що лісівниками в областях спільно з представниками Національної поліції та Державної фіскальної служби збільшено кількість проведення рейдів на автошляхах для перевірки правомірності перевезення деревини та з метою виявлення фактів незаконного вивезення лісоматеріалів через митний кордон України.

Мої статті | Переглядів: 320 | Додав: Rom | Дата: 13.07.2016 | Коментарі (0)

Доброта

Доброта – она не увядает

И не ждёт взаимности в ответ…

Никогда не жжёт, а согревает,

Оставляя в душах яркий свет…

 

Доброта не судит, не калечит…

От неё не стоит ждать вреда…

Лишь она от злобы мир излечит,

Не завысив цену никогда…

 

Доброта действительно бесценна.

И старик, что кормит голубей,

Даже сам не зная, постепенно,

Эту землю делает добрей…

 

И ребёнок, пожалев дворнягу,

И отдав с портфеля бутерброд,

Доброте поступком дал присягу,

Что в беде друзей не подведёт…

 

Доброта – она всегда богаче

Самых состоятельных людей…

У неё ни джипа нет, ни дачи,

Но Господь поведал нам о ней…

 

И друг другу веря и жалея,

Не таская в сердце груз обид,

В целом, мы становимся добрее.

Ничего, что там, в груди щемит…

 

Доброта всегда протянет руку,

Несмотря на сделанное зло…

Не узнать о ней – вот это мука.

С ней не всем столкнуться повезло…

 

Доброта, как раненая птица,

Что, сломав крыло, стремится ввысь…

И блеснёт слезою на ресницах

Доброта, что верит в нашу жизнь…

 

Где добро, там свет, а как иначе?

Жизнь без милосердия пуста…

Если от чужого горя плачем,

Значит, не иссякла доброта…

Мої статті | Переглядів: 327 | Додав: Rom | Дата: 13.07.2016 | Коментарі (0)

На Черкащині відбулася виробнича нарада Держлісагентства щодо протипожежних заходів

 

 Під керівництвом т.в.о. Голови     Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич на базі Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася виїзна виробнича нарада, у якій взяли участь начальники обласних управлінь  лісового та мисливського господарства.

Під час наради обговорено організаційні питання щодо забезпечення здійснення протипожежних заходів у лісах, їх охорони та захисту.

Т.в.о. Голови Держлісагентства наголосила, що нині триває найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників – пожежонебезпечний період. У зв'язку з підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж, Держлісагентство закликає громадян неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки та рекомендує  відмовитися від відвідування лісів.

 У Державному агентстві лісових ресурсів України та в кожному обласному управлінні цілодобово працюють «гарячі телефонні лінії» для повідомлень про лісові пожежі.

 «Для нас сьогодні є надзвичайно важливим пильний нагляд за кожним гектаром лісових насаджень, недопущення вогню у лісі, швидке реагування та локалізація виявлених пожеж, – підкреслила Христина Юшкевич.­ –  Для цього лісівниками здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів: цілодобове чергування лісової охорони, облаштування мінералізованих смуг, встановлення наглядної агітації на протипожежну тематику, проведення рейдів з метою виявлення правопорушників».

Христина Юшкевич також додала, що за умови відсутності державного фінансування на протипожежні заходи, зокрема в південно-східних регіонах України, можливість виникнення лісових пожеж значно зростає.

 Окрім того, учасники наради відвідали Руськополянське лісництво Черкаського лісгоспу, де оглянули техніку для гасіння лісових пожеж, систему відеоспостереження за лісовими масивами, насіннєсховище з сучасними холодильними шафами та відреставровану шишкосушарку для переробки насіння сосни звичайної.

Довідково: для захисту лісів від пожеж у держлісгоспах Черкаського ОУЛМГ функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 7 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ), 25 мотопомп, 50 тракторів. Здійснюється патрулювання державної лісової охорони в лісових обходах, налагоджена взаємодія з підрозділами управління Національної поліції, управління ДСНС в Черкаській області щодо охорони лісів від пожеж. У лісництвах сформовані пункти накопичення необхідного протипожежного обладнання. Функціонують 13 телевізійних систем відеоспостереження, ще дві таких відеокамери буде встановлено найближчим часом.

Мої статті | Переглядів: 270 | Додав: Rom | Дата: 24.06.2016 | Коментарі (0)

У Держлісагентстві цілодобово працюють «гарячі телефонні лінії» для повідомлення про лісові пожежі, - Христина Юшкевич

 

У Державному агентстві лісових ресурсів України цілодобово працюють «гарячі телефонні лінії» для повідомлення про лісові пожежі. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич під час ефіру на одному з телеканалів.

«У Держлісагентстві працює загальна телефонна лінія з 9.00 до 18.00 години, її номер 0-800-604-473. Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Також, у зв’язку зі значним підвищенням температури повітря та великою пожежонебезпечною ситуацією у лісах, у Держлісагентстві цілодобово працюють телефонні лінії, на які громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах. Номери цих телефонів - (044) 235-56-20, 226-32-53», - підкреслила Христина Юшкевич.

Також вона звернулася до всіх громадян дотримуватися правил пожежної безпеки. «Попереду в Україні буде декілька вихідних днів. Це дуже небезпечний період з огляду на те, що велика кількість людей може перебувати у лісах на відпочинку. Як відомо більшість загорань у лісах відбувається через людський фактор. Тому Держлісагентство наполегливо рекомендує за можливості відмовитися від відвідування лісів у зв’язку із підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж», - наголосила т.в.о. Голови відомства.

Христина Юшкевич додала, що за умови відсутності фінансування на протипожежні заходи, зокрема в південно-східних регіонах України, можливість виникнення лісових пожеж значно зростає.

Зазначимо, що за оперативними даними Державного агентства лісових ресурсів України минулої доби (22 червня) працівниками державної лісової охорони ліквідовано 4 пожежі на площі 6,58 га в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства. Зокрема, пожежі відбулися в Луганський, Херсонській, Київській та Харківській областях. Загалом з початку тижня було виявлено та ліквідовано вже 11 пожеж у лісах.

Мої статті | Переглядів: 269 | Додав: Rom | Дата: 23.06.2016 | Коментарі (0)

Щоб запобігти виникненню лісової пожежі

 

За прогнозами, найближчим часом в області переважатиме сонячна, посушлива погода. Таким чином рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок – 4-5 класу.

Щоб запобігти виникненню лісової пожежі, Сумське ОУЛМГ звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

–   розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

–   заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

–   палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

–   залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

–   заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

–   випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

          Громадяни України, іноземні громадяни та  особи без громадянства,  які перебувають на території України, зобов'язані:

–       виконувати правила  пожежної  безпеки  в  лісі,  виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

–       повідомляти  лісогосподарське  підприємство, територіальний підрозділ ДСНС України, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

Пам’ятайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Мої статті | Переглядів: 335 | Додав: Rom | Дата: 22.06.2016 | Коментарі (0)

Потрібно не лише реформувати лісову галузь, а й повернути довіру суспільства до її працівників, - Христина Юшкевич

 

 

Тимчасово виконуюча обов’язки Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич в інтерв’ю ІА «Укрінформ» прокоментувала питання проведення інституціональної реформи лісової галузі та переведення усіх лісів, які є в Україні, у підпорядкування Держлісагентства.

«У європейських країнах усі лісові масиви підпорядковані одному центральному органу виконавчої влади, який реалізує єдину державну політику у лісовій галузі країни. Наразі 73% усієї площі лісів в Україні підпорядковані Держлісагентству.  Здається, це і так багато, але і 27%, які нам не підпорядковані – це також не мало, і це створює можливість для тіньового обігу деревини, котрий щороку, за певними підрахунками, сягає 2,2 млрд грн. І ми не маємо жодних повноважень з контролю над цими 27% лісів - така функція є в органів управління майном та у екологічної інспекції», - зазначила Христина Юшкевич.

Окрім того, вона повідомила, що пропозиція утворити зі всіх підприємств лісової галузі одне державне підприємство не була сприйнята ні профспілками, ні місцевими органами виконавчої влади, тому необхідно віднайти й запропонувати таку модель, яка б була компромісна для всіх.

«Втім, спочатку ми хочемо вирішити питання щодо ухвалення нових правил санітарних рубок, виділення фінансування, що є передумовами  реформування галузі. Ми уже створюємо нову робочу групу з реформування. Потрібно розуміти,  що цей процес не відбувається за один місяць», - підкреслила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Також Христина Юшкевич наголосила на необхідності повернення довіри до лісівників: «На жаль, зараз існує негатив, незважаючи на те, що багато працівників, фанатів своєї справи, залучено в цій галузі, багато ми сплачуємо податків, багато плюсів ми робимо. Можливо, ми були занадто закриті, або мало розповідали, або щось не так робили – ми все проаналізуємо, і зробимо все можливе, аби повернути довіру до лісівників. Я б хотіла, щоб нашим лісівникам в Україні довіряли так само, як, наприклад, нашим турецьким колегам у їхній країні – суспільство їх взагалі вважає суперменами. От я б дуже хотіла, щоб наші лісівники, наші працівники мали такий же рівень довіри, щоб суспільство розуміло, що вони роблять правильні речі, й вони дійсно вболівають за свою справу».

Більш детально читайте в інтерв’ю за посиланням: http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2031862-hristina-uskevic-persij-zastupnik-golovi-derzagentstva-lisovih-resursiv.html

Мої статті | Переглядів: 305 | Додав: Rom | Дата: 10.06.2016 | Коментарі (0)

Суцільні санітарні рубки будуть жорстко обмежені, а в певних зонах - заборонені, - Христина Юшкевич

 

Основні зміни до Санітарних правил в лісах України стосуватимуться обмеження  суцільних санітарних рубок винятково випадками очевидної природної стихії, наприклад, вітровалів, буреломів, масового всихання. Вони застосовуватимуться лише як вимушена і безальтернативна дія, в інших випадках – будуть заборонені. Про це заявила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час прес-туру «Проблема масового всихання хвойних насаджень на території держлісфонду Житомирської області».

Вона також зазначила, що на сьогодні питання здійснення санітарно-оздоровчих заходів досить актуальне у суспільстві. «Інколи під виглядом таких заходів відбувається вирубка здорових дерев. Саме тому Державне агентство лісових ресурсів ініціювало розроблення змін до Санітарних правил в лісах України. Робоча група, до якої увійшли представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держекоінспекції, провідні науковці, представники громадськості та екологи розробили такі зміни», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, окрім жорстких обмежень здійснення санітарних рубок у лісах, передбачатиметься повна їх заборона у певних зонах – природно-заповідних об’єктах і територіях, а також у місцях гніздування рідкісних хижих птахів. «Для забезпечення громадського та природоохоронного контролю здійснюватиметься попереднє оприлюднення планування рубок з обґрунтуванням їх доцільності. Ми пропонуємо залучати до складу спеціальних комісій, які обґрунтовують необхідність таких заходів, більш широке коло осіб, зокрема, представників органів місцевого самоврядування», - наголосила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, у разі ухвалення змін буде припинено суцільні санітарні рубки в заповідній зоні, зонах регульованої  та стаціонарної рекреації національних природних парків, в буферних зонах біосферних заповідників, в орнітологічних і загальнозоологічних заказниках тощо.

Цими змінами передбачається заборона санітарних рубок у період масового розмноження диких тварин (з 1 квітня по 15 червня).

«Як я вже наголошувала, лише у випадках, коли не можна боротися зі шкідниками біологічними засобами, буде застосовано суцільну санітарну вирубку. В інших випадках така вирубка не дозволятиметься. Держлісагентство серйозно налаштоване на те, щоб удосконалити правила санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою унеможливлення будь-яких зловживань», - підкреслила Христина Юшкевич, додавши, що зараз зміни до Санітарних правил у лісах України проходять процедуру погодження в органах влади і найближчим часом будуть розглянуті на засіданні Уряду.

Обговорюючи проблему всихання хвойних насаджень та шляхів її подолання, було  зазначено, що у першу чергу потрібно дослухатися до науковців та фахівців-практиків.

«Змінюється клімат, погодні умови, зменшується кількість опадів, відповідно є питання недостатності вологи. Ця проблема є і на Житомирщині, і в Карпатських лісах, і не лише в Україні, а й в усій Європі», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства.

За її словами, провідні науковці працюють над методами подолання хвороб лісу. «Якщо ми вчасно не локалізуємо осередок хвороби лісу на початковій стадії, це може призвести до її неконтрольованого масового поширення на значні площі насаджень та їх деградації. Цього допускати не можна, адже ліс - це легені планети. Відповідно, якщо ліс здоровий, то і легені у нас будуть здоровими», - підкреслила Христина Юшкевич.

У прес-турі також взяли участь начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський, лісівники Іршанського та Малинського лісництв державного підприємства «Малинське лісове господарство».

Мої статті | Переглядів: 302 | Додав: Rom | Дата: 08.06.2016 | Коментарі (0)

Держлісагентство спільно з ДФС та Укрзалізницею визначили шляхи врегулювання ситуації на станціях «Чоп» та «Батєво»

   

    У Державному агентстві лісових ресурсів України  відбулася нарада з приводу врегулювання  проблемних  питань, пов’язаних з експортом лісоматеріалів за участі  представників Державної фіскальної служби  України, Міністерства інфраструктури України, прикордонних облдержадміністрацій.  Зокрема йшлося про  ситуацію, яка склалася у зв’язку із затриманням  та перевіркою залізничних вагонів з деревиною на  залізничних станціях «Чоп» та «Батєво» (Закарпатська обл.).

 Закарпатською митницею ДФС проводяться заходи, в наслідок яких станом на 27.05.2016 р. на станціях «Чоп» та «Батєво» утворилося накопичення 169 вагонів з деревиною за товарними позиціями 4401, 4403 УКТ ЗЕД. Зазначені заходи проводяться згідно з розпорядженням Голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 № 236. Учасники наради зазначили, що  вимоги розпорядження (у частині розмірних характеристик до дров) не відповідають положенням ГОСТ 3243-88.

            Необхідно відмітити, що під час митного оформлення лісопродукції на станціях відвантаження в обов’язковому порядку здійснюється митний огляд товару співробітниками ДФС з фотофіксацією процесу завантаження. Лісогосподарські підприємства галузі протягом багатьох років співпрацюють із європейськими партнерами, здійснюючи їм поставку дров.  Інформацію про деревину, що експортується підприємствами відомства зареєстровано у  системі електронного обліку.

Через простої  вагонів, не з вини держлісгоспів, а також за  їх розвантаження та навантаження, залізниця виставляє рахунки відправникам, порушуються умови  міжнародних контрактів, а держава втрачає мільйони гривень.

    З метою якнайшвидшого врегулювання складної ситуації, у ході зустрічі було вирішено  залучити фахівців Держлісагентства  до повторної  перевірки затриманої продукції  для встановлення відповідності товару кодам УКТ ЗЕД та розвантажити станції переходу.

Мої статті | Переглядів: 413 | Додав: Rom | Дата: 30.05.2016 | Коментарі (0)

Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0