Вторник, 14.05.2024, 15:56
Вітаю Вас Гість | RSS

ДП "Конотопський лісгосп"

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 120
Показано матеріалів: 51-60
Сторінки: « 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 »

Держлісагентство ініціює якнайшвидше прийняття змін до Санітарних правил у лісах та Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених

Робочими групами при Державному агентстві лісових ресурсів України підготовлено прогресивні зміни до Санітарних правил у лісах України та доопрацьовано проект Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених. Про це повідомила Перший заступник Голови відомства Христина Юшкевич.

«Основні зміни до Санітарних правил стосуватимуться обмеження санітарних рубок виключно випадками очевидної природної стихії, наприклад, вітровалів, буреломів, масового всихання. Вони застосовуватимуться лише як вимушена і безальтернативна дія. Передбачатиметься повна заборона таких рубок у певних зонах – природно-заповідних об’єктах і територіях, а також в місцях гніздування рідкісних хижих птахів.  Для забезпечення громадського та природоохоронного контролю здійснюватиметься попереднє оприлюднення планування рубок з обґрунтуванням їх доцільності», - підкреслила Христина Юшкевич.

Вона додала, що до складу робочої групи входили представники наукових установ, громадських екологічних організацій, експерти Світового банку, профільних міністерств і відомств, журналісти.

Інша робоча група Держлісагентства доопрацювала проект Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених, що сприятиме розвитку вітчизняної деревообробної галузі.

«Уперше, за участю більшості представників вітчизняних деревообробних підприємств та асоціацій, був розроблений фаховий документ, який регламентує відкриті та прозорі правила ринку лісоматеріалів необроблених. Їх реалізація здійснюватиметься виключно через аукціони. Такі заходи покращать забезпечення зростаючих потреб деревообробних підприємств у сировині та сприятимуть залученню інвестицій у галузь», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства. 

Також вона повідомила, що незабаром ці документи будуть подані на розгляд до Кабінету Міністрів України.

«Держлісагентство серйозно налаштоване на те, щоб унормувати правила санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою припинення будь-яких незаконних дій під виглядом санітарних рубок. Паралельно з цим, ми хочемо допомогти вітчизняним деревообробним підприємствам через прозорі аукціони забезпечити ресурсом виробничі потужності та працювати на благо нашої держави», - наголосила Христина Юшкевич.

Мої статті | Переглядів: 266 | Додав: Rom | Дата: 25.05.2016 | Коментарі (0)

фінансова звітність 1 квартал 2016

/finansova_zvitnist_1_kvartal_2016.pdf

Мої статті | Переглядів: 373 | Додав: Rom | Дата: 16.05.2016 | Коментарі (0)

Держлісагентство перегляне та вдосконалить правила, які регулюють здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах

 

Державне агентство лісових ресурсів України планує у найкоротші терміни переглянути та вдосконалити нормативно-правові акти, які регулюють порядок здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах з метою посилення їх захисних властивостей та збереження лісових насаджень від незаконних вирубок.

Про це повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, коментуючи рішення Уряду про тимчасове припинення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

«З метою розробки  змін до Санітарних правил в лісах України, ми ініціюємо створення міжвідомчої робочої групи, до якої  запрошені фахівці Мінагрополітики, Мінприроди, інших органів влади, експерти та науковці», - зазначила Христина Юшкевич.

За її словами, зміни повинні бути розроблені та подані на затвердження Урядом до кінця травня – початку червня.

«Зокрема, розглядатиметься питання внесення змін до Санітарних правил у частині залучення представників органів місцевого самоврядування до складу спеціальних комісій, за рішенням яких видаватиметься дозвіл на санітарну рубку. Ми не будемо зволікати з вирішенням цього питання. Тимчасове припинення санітарних рубок може діяти до того часу, поки ми не змінимо правила. Адже всі розуміють, що санітарно-оздоровчі заходи вкрай необхідні, їх мета – збереження лісу та запобігання розвитку патологічних процесів, боротьба зі шкідниками, хворобами,  протидія стихійним природним явищам та техногенним впливам», - наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, як повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства, планується обговорити питання більш широкого застосування вибіркових та поступових рубок із використанням повітряно-трелювальних установок. У свою чергу, Мінагрополітики ініціюватиме створення міжвідомчої комісії щодо перевірки стану лісів та проведення санітарно-оздоровчих заходів.

Мої статті | Переглядів: 289 | Додав: Rom | Дата: 13.05.2016 | Коментарі (0)

Попередимо лісові пожежі!

 

Про шкоду, яку завдають лісу пожежі годі говорити. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, а й для всього живого. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Адже гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Через пожежі змінюється рослинний покров, погіршують режим стоку в річках, розвиваються процеси заболочування.

За статистикою 2015 року в лісах підприємств Сумського ОУЛМГ виникло 85 випадків пожеж на площі 22,4 га, що завдало шкоди лісу на 109 тис. грн.

Прикро, але найчастіше причиною виникнення лісових пожеж стає людська недбалість: непогашений сірник або цигарка можуть стати лихом загальнодержавного значення.

Шановні відвідувачі лісу! Ліс завжди радо запрошує вас на відпочинок. Але пам'ятайте, що відпочиваючи біля лісових масивів необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Будьте пильними, адже пожежу легше попередити, аніж загасити.

Ліс – це наше багатство і його охорона від пожеж – це обов'язок кожного з нас!

Мої статті | Переглядів: 306 | Додав: Rom | Дата: 11.05.2016 | Коментарі (0)

Україна використовуватиме досвід Туреччини щодо охорони лісів від пожеж, - Христина Юшкевич

 

Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич у робочому порядку обговорила з представниками Генерального директорату лісового господарства Туреччини питання співпраці та реалізації домовленостей у рамках Угоди про співробітництво між Урядами Турецької Республіки та України в галузі лісового господарства.

Основною темою обговорення стало питання охорони лісів від пожеж. «Разом з турецькими колегами ми вирішили співпрацювати у сфері розробки та впровадження плану протипожежного облаштування Миколаївської та Херсонської областей. Також під час зустрічі обговорювалася можливість передачі українській стороні техніки початкового пожежогасіння. Консультації стосовно реалізації цих проектів тривають», - зазначила Христина Юшкевич.

Окрім того, було досягнуто домовленості про проведення роботи з адаптації турецьких навчальних програм з пожежогасіння до умов України.

Обговорюючи питання охорони та захисту лісів, Христина Юшкевич запропонувала експертам з Туреччини відвідати Україну з метою оцінки заходів, необхідних для оздоровлення всихаючих ялинників Карпатського регіону та сосни на Поліссі, а також для проведення навчання представників лісозахисту, науковців та працівників лісового господарства  новітнім засобам боротьби зі шкідниками та хворобами лісу.

Також під час зустрічі обговорено низку інших питань, зокрема, щодо відновлення низькопродуктивних, низькоповнотних та деградованих насаджень.

Мої статті | Переглядів: 282 | Додав: Rom | Дата: 11.05.2016 | Коментарі (0)

У І кварталі підприємства Сумського ОУЛМГ спрацювали результативно

 

Підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства підбили підсумки діяльності у І кварталі.

По ряду лісогосподарських показників лісгоспи спрацювали з значним перевиконанням плану.  Весняний план по посадці лісу лісгоспи виконали на 119%, відтворили лісів на площі 1083 га, в тому числі створили 11 га нових лісових насаджень. Доповнено лісових культур та захисних насаджень на площі 1556 га (108% до плану), посіяно 1,3 га лісових розсадників, що становить 18% до плану (7,1 га).

Виконано всі планові завдання по рубках, пов'язаних з веденням лісового господарства. Так, по рубках формування та оздоровлення лісів доведений план по ліквідній  масі виконано на 136 %, на 168 % виконано план по рубках догляду за лісом, та на 187 % - план по рубках догляду за молодняками. Від усіх видів рубок підприємства управління заготовили 181,6  тис.м3 деревини.

Сума реалізації лісопродукції та виробів з неї зросла у порівнянні з відповідним минулорічним періодом на 32% і склала майже 179 млн.грн. Всі лісогосподарські підприємства збільшили обсяг реалізованої лісопродукції, найбільші темпи приросту зафіксовані у Свеському, Середино-Будському, Лебединському та Конотопському лісгоспах.

У всіх 12 лісогосподарських підприємствах управління темпи росту реалізації продукції перевищують темпи росту обсягу заготівлі деревини. Більш як на 50 %  перевищили темпи росту реалізації у Свеському, Конотопському та Лебединському лісгоспах.

Поряд з якістю роботи підприємства забезпечили і високу продуктивність праці. Найвищий показник продуктивності – понад 80 тис.грн. у Свеському лісгоспі, Середино-Будському та Конотопському лісгоспах.

На 245 грн. зросла середня сума реалізації продукції з 1 м3 заготовленої деревини і склала 975 грн. Охтирський, Тростянецький, Краснопільський та Конотопський лісгоспи отримали з кубометра заготовленої деревини більш ніж по 1000 грн.

Всі підприємства забезпечили вчасну виплату заробітної плати. Рівень середньомісячної заробітної плати зріс у порівнянні з 2015 роком на 66 % та склав 7100 грн.

Значні кошти – 14,4 млн. грн.. лісгоспи інвестували у розвиток власного виробництва, а також забезпечили вчасну і повну сплату податків, зборів та обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів. В загальному впродовж І кварталу лісгоспи сплатили до зведеного бюджету та Державних цільових фондів 66,5 млн.грн., що на 20,5 млн.грн. більше минулому році.

Мої статті | Переглядів: 217 | Додав: Rom | Дата: 27.04.2016 | Коментарі (0)

Лісогосподарські підприємства Сумщини сплатили близько 67 млн. грн. податків

 

За підсумками І кварталу лісогосподарські підприємства Сумського ОУЛМГ поповнили Державний кошик на 68,4 млн.грн., що на 21,6 млн.грн. більше за відповідний період минулого року.

34,4 млн.грн. підприємства сплатили податку до Державного бюджету, 10,2 млн. грн.. склали податки до обласного бюджету, 12,1 млн. грн. –до місцевих бюджетів, 11,7 млн.грн. – платежі до Державних цільових фондів.

Найбільше – 11,2 млн. грн. - сплатили до бюджетів усіх рівнів Краснопільські лісівники, 8,1 млн.грн. склали податкові платежі у Тростянецькому лісгоспі, 7,5 млн. грн. сплатив податків Сумський лісгосп.

Найбільшу питому вагу в загальній сплаті податків складає плата за спеціальне користування лісовими ресурсами, для Сумських лісівників вона зросла в порівнянні з минулим роком на 7,7 млн.грн. і склала 22 млн.грн.

Загалом бюджетні платежі підприємств склали майже 38 % від загального обсягу реалізованої продукції.

Мої статті | Переглядів: 289 | Додав: Rom | Дата: 27.04.2016 | Коментарі (0)

На колегії Держлісагентства вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

30 років пройшло з дня аварії на Чорнобильській АЕС, відгомін якої ще довго впливатиме на стан навколишнього середовища України. Понад 200 тис. га лісів потрапили до зони відчуження.

«Сьогодні ми повинні згадати всіх, хто героїчно протистояв цьому лиху. Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність лісівникам героям-ліквідаторам. Вшануймо їх хвилиною мовчання», – з такими словами звернувся до присутніх на колегії Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

Ніхто не залишився байдужим після перегляду фільму про роботу лісівників у зоні відчуження, відзнятого Віктором Парфенюком, начальником Відділу охорони та захисту лісів Держлісагентства, учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, кадри якого назавжди зберегли обличчя його побратимів, скромних героїв, що пішли у вічність, залишивши по собі світлі спомини.

З нагоди цієї сумної дати 111 працівників лісової галузі нагороджено Почесними грамотами Державного агентства лісових ресурсів України.

Незважаючи на труднощі, лісова галузь демонструє позитивну динаміку своєї роботи, про що свідчать підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за І квартал 2016 року – до бюджетів усіх рівнів було сплачено 682,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

На колегії розглядалося також питання розробки обласних програм розвитку лісового та мисливського господарства.

Група спеціалістів Держлісагентства пройшла тренінг у Міжнародному навчальному центрі лісового господарства в Анталії (Туреччина), він був присвячений вивченню системи протипожежного захисту лісів. Члени колегії мали можливість ознайомитись із цікавими матеріалами та звітом про поїздку. Зараз опрацьовується питання подальшого впровадження Угоди про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки в галузі лісового господарства.

Мої статті | Переглядів: 267 | Додав: Rom | Дата: 27.04.2016 | Коментарі (0)

Підсумки 11-ої акції Держлісагентства України

«Майбутнє лісу у твоїх руках»

 

Започаткована ще у 2006 році акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», незважаючи на недостатнє бюджетне фінансування лісової галузі, цього року стала масовою! Участь у заходах акції взяли близько 27 тисяч осіб, з них майже 15 тис. – шкільна та студентська молодь. Крім того, активно долучились до акції представники громадських організацій, засобів масової інформації, органів влади.

У рамках акції за допомогою та під керівництвом лісівників-професіоналів на площі майже 3 тис. га створено лісові насадження. Чим більше громадян, особливо молоді, будуть обізнані з процесом створення, догляду та вирощування лісових насаджень, тим більше буде прихильників бережливого ставлення до лісу. Саме в цьому вбачають лісівники основне завдання акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Усього за період весняної лісокультурної кампанії підприємствами Держлісагентства створено 29,5 тис. га лісових культур, у тому числі 2 тис. га нових лісів.

На площі понад 1 200 га учасниками акції виконано роботи з прибирання лісового фонду від сміття. Відремонтовано більше сотні місць відпочинку і побудовано біля двох десятків нових.

Офіційне відкриття акції відбулось у ДП «Канівське лісове господарство» Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, де Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич висловила сподівання на те, що кожного року все більше наших громадян долучатимуться до цієї важливої справи.

2 квітня у заході акції, який відбувся у ДП «Малинське лісове господарство», взяло участь керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства лісових ресурсів України і Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. До заходу також долучилися представники державних органів місцевої влади, депутати, представники ЗМІ, учні шкільного лісництва, лісівники.

У рамках акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках – 2016» було також проведено близько 1,5 тисяч ознайомчо-пізнавальних заходів для учнівської молоді та понад 700 заходів з благоустрою територій. Прочитано 1,1 тисяч лекцій на природоохоронну тематику та проведено виховні години для учнів молодших класів за місцем діяльності учнівських лісництв (понад 500 шкіл). Юними помічниками лісівників було виготовлено близько 3 тисяч шпаківень, упорядковано біля 2 тисяч мурашників у лісах та очищено майже сотні джерел.

На рівні лісогосподарських підприємств проведено дитячі конкурси на кращий твір і малюнок за темою «Людина та ліс».

9 квітня лісівники спільно з громадськістю долучилися до заходів Всесвітньої ініціативи «Дерева миру», а з 10 по 14 квітня проведено обласні конкурси на краще шкільне лісництво.

Акція Держлісагентства отримала великий резонанс у засобах масової інформації. Їй було присвячено понад тисячу матеріалів.

Держлісагентство висловлює щиру вдячність усім, хто не залишився осторонь і зробив свій громадянський внесок у справу збереження та примноження українських лісів!

Мої статті | Переглядів: 522 | Додав: Rom | Дата: 20.04.2016 | Коментарі (0)

Відбулася прес-конференція Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

 

 

 

 

 

За її словами, у 2015 році, незважаючи на заходи, що були вжиті з охорони лісів, обсяг незаконних рубок становив 24,1 тис. куб. м, з яких 8,8 тис. куб. м (36 %) скоєно у лісах підприємств Луганського і Донецького ОУЛМГ, розташованих у районах проведення антитерористичної операції. Загальна кількість випадків становила 6 565, або 3,7 куб. м на 1 випадок. Сума шкоди, заподіяної лісу, становила 84,7 млн грн, відшкодовано – 4,6 млн грн, або 5 %.

Усього по галузі до правоохоронних органів передано матеріали по 1 705 випадках лісопорушень, судами розглянуто 181 справу. До дисциплінарної відповідальності притягнено 1 086 посадових осіб державної лісової охорони, звільнено із займаних посад – 108.

Понад 18 тис. посадових осіб державної лісової охорони здійснюють охорону лісів, що перебувають у постійному користуванні підприємств, підпорядкованих Держлісагентству, але останнім часом незаконні рубки здійснюють злочинні угрупування з відповідним оснащенням (приладами нічного бачення, радіостанціями, вантажними автомобілями з гідроманіпуляторами тощо), які діють зухвало, переважно у нічний період, заготовляючи крупномірні дерева, в основному дуби. При цьому скоюють напади на працівників, які виконують свої посадові обов’язки з охорони лісів (за оперативними даними у поточному році було скоєно 6 таких нападів).

«Для забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Держекоінспекції, органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Під час заходу журналісти мали змогу отримати відповіді на запитання щодо експорту лісоматеріалів, запровадження електронного обліку деревини, який унеможливить її тіньовий обіг, тощо.

Багатьох присутніх хвилювало питання підготовки до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, журналісти погодилися з тим, що боротьба з пожежами – це проблема загальнодержавна, вирішення якої потребує бюджетного фінансування.

Мої статті | Переглядів: 298 | Додав: Rom | Дата: 05.04.2016 | Коментарі (0)

Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0